Як працюють вакцини

Вакцини працюють, змушуючи організм виробляти антитіла для боротьби з хворобою, не заражаючи нас цим захворюванням.

Якщо вакцинована людина потім контактує з самим захворюванням, її імунна система розпізнає його і негайно виробляє антитіла, необхідні для боротьби з нею.

Новонароджені діти вже захищені від низки захворювань, таких як кір, епідемічний паротит та краснуха, оскільки антитіла до них передаються від матері через плаценту. Це називається пасивний імунітет.

Але пасивний імунітет, як правило, триває лише протягом кількох тижнів або місяців. У випадку кору, епідемічного паротиту та краснухи, він може тривати до одного року, тому щеплення проти них роблять дітям у віці 1 року.

Як виробляються вакцини?

По-перше, збудник хвороби (вірус або бактерію), вироблену організмом або лабораторним шляхом, змінюють, щоб переконатися, що він не викликає саму хворобу. Оброблений патоген поєднують з іншими компонентами вакцин, такими як стабілізатори і консерванти, для отримання дози вакцини.

Чи може щеплення перевантажувати імунну систему дитини?

Вас може турбувати, чи не «перевантажується» імунна система дитини, коли їй дають одразу занадто багато вакцин за короткий час. Особливо, коли це комбінована вакцина, яку роблять дітям у віці 1 року.

Але це не так. Дослідження показали, що немає ніяких шкідливих наслідків від надання багатьох ін’єкцій або комбінованої вакцини.

Як тільки дитина народжується, вона щодня вступає в контакт з величезною кількістю різних бактерій і вірусів. Її імунна система справляється з ними і в результаті стає сильнішою.

Бактерії і віруси, які використовуються у вакцинах, ослаблені або вбиті, і є набагато меншими, ніж ті, з якими немовлята і діти контактують природним шляхом.

Імунізація покращує захист проти небезпечних для життя захворювань.

Як працюють програми вакцинації?

Рівень захисту у різних вакцин відрізняється, тому відрізняється кількість додаткових доз та ревакцинацій. Дивіться Календар профілактичних щеплень, що нині діє в Україні.

вакцинація

Програма вакцинації конкретною вакциною в певній віковій групі чи групі ризику має скоротити число випадків захворювання. Програми вакцинації спрямовані на захист людей на все життя. Вони часто концентруються на маленьких дітях, оскільки вони особливо уразливі для багатьох потенційно небезпечних інфекцій.

Деякі програми вакцинації орієнтовані на людей похилого віку (наприклад, вакцина оперізуючого лишаю), або певні групи ризику, як і з вакциною проти грипу.

Коли починається програма вакцинації проти хвороби, число людей, що інфікуються знижується. При зменшенні загрози, важливо зберегти вакцинацію, інакше хвороба може почати поширюватися знову.

Якщо достатня кількість людей в суспільстві робить щеплення, хворобі важче поширюватися між людьми, що не були вакциновані. Це називається популяційний імунітет.

Популяційний імунітету особливо важливий для захисту людей, які не можуть отримати щеплення, тому що вони занадто хворі, або тому, що вони проходять лікування, яке пошкоджує їх імунну систему.

Оскільки все більше людей отримують щеплення, хвороба колись може повністю зникнути, і програма вакцинації може бути зупинена, як це сталося з віспою.

Чим більш заразне захворювання, тим більше людей повинні бути щеплені, щоб тримати хворобу під контролем. Наприклад, кір, є дуже заразним. Якщо рівень вакцинації знижується, кір швидко пошириться знову.

Якщо 95% дітей будуть вакциновані, багато інфекційних хвороб можуть зникнути.

Джерело: stoppolio.in.ua

Вам також буде цікаво:

Залишити відповідь