Історія створення

У сучасному світі надлишку джерел інформації іноді дуже складно знайти дійсно достовірні дані. Особливо це стосується сфери медицини.

Історія створення ГО «Батьки за вакцинацію»

Але ж саме в цій області, як ні в якій іншій, найменша помилка може коштувати життя людини, життя дитини. Саме тому ми започаткували Громадську організацію «Батьки за вакцинацію».

Як все починалося

У період спалаху поліомієліту в Україні ми, батьки, шукали достовірну інформацію щодо вакцинації. Але на тлі лаконічних коментарів фахівців набагато голосніше звучали нічим не підтверджені голоси антівакцінаторов, яким абсолютно байдуже, чи здорова ваша дитина.

Міжнародний експерт з вакцинації Девід Солсбері так прокоментував ситуацію щодо противників вакцинації: «Вони закликають до вашого серця: «Ви – добрий батько, чи хочете ви наражати на ризик свою дитину цими отруйними вакцинами?». Але отруйними є подібні меседжі! Це не ті люди, які справді дбають про вашу дитину, вони переконують вас у власних упередженнях, для яких у них немає доказових даних або ж вони їх перекручують на свій розсуд».

Напевно, це найстрашніше – не бути фахівцем, але відчувати себе експертом, відчувати себе в праві давати поради і вирішувати чиїсь долі… І хтось може прислухатися до тих порад, може відмовитися від вакцинації, може знехтувати можливістю захистити власну дитину.

Саме в період спалаху поліомієліту стало цілком зрозуміло, наскільки незахищені українці від недостовірної інформації. А здоров’я – це ще й питання національної безпеки.

Дефіцит достовірної та доступної інформації – це саме те, що впливає на ситуацію з вакцинацією в Україні. Змінити це можна завдяки наступним крокам:

 1. Запровадження освітніх програм для батьків.
 2. Освіта і підвищення кваліфікації лікарів.
 3. Підвищення відповідальності медиків.

Що ми зробили

23 грудня 2015 року, в Києві на круглому столі присвяченому питанням поліомієліту ініціативна група батьків оголосила про створення ГО «Батьки за вакцінацію». 25 лютого 2016 року організація була зареєстрована в Державному реєстрі.

Головною метою Організації є попередження інфекційних хвороб через забезпечення загальної доступності імунізації.

Основними напрямками діяльності Організації є:

 • надання достовірної інформації громадянам України щодо вакцинації;
 • проведення просвітницької та інформаційно-роз’яснювальної роботи серед батьків щодо важливості і необхідності вакцинації;
 • посилення національних програм планової імунізації для досягнення цільових показників щодо охоплення вакцинацією;
 • підготовка і внесення до органу державної влади України, відповідального за проведення політики у сфері охорони здоров’я, пропозицій щодо планів закупівлі та створення необхідних запасів вакцин у країні, забезпечення наявності і доступності вакцин для всіх громадян України;
 • розвиток спроможності системи охорони здоров’я України щодо проведення програм вакцинації;
 • протидія корупції, в тому числі у сфері охорони здоров’я;
 • створення і підтримка освітньої платформи в мережі Інтернет для членів організації щодо вакцинації та здоров’я дитини;
 • сприяння проведенню наукових розробок і досліджень у сфері імунізації.

Кожен бажаючий може стати членом Організації та долучитися до справи захисту здоров’я та життя дітей України.

За час існування наша організація ініціювала та провела декілька сотень просвітницьких заходів та зустрічей на тему вакцинації для батьків, медичних працівників, студентів медичних спеціальностей, а також для дітей, які мають змалку розуміти важливість щеплень.

Провівши ряд зустрічей в різних містах України на тему вакцинації, залучивши кращих фахівців в цій області, ми переконалися в тому, що крім корисних зустрічей, батькам необхідна пам’ятка – настільний довідник з достовірною і найактуальнішою інформацією щодо вакцин. Саме тому ГО «Батьки за вакцинацію» ініціювала видання довідника для батьків та медичних працівників «Відповіді на складні запитання батьків про вакцинацію» – його та інші друковані матеріали на тему вакцинації, видані нами, безкоштовно отримало вже багато батьків та медиків з усіх куточків України.

В 2017 ми провели Український тиждень імунізації на підтримку Всесвітнього тижня імунізації, ініційованого ВООЗ, і проводитимемо його знову в квітні 2018 року.

Саме завдяки боротьбі ГО «Батьки за вакцинацію» за право українців на здоров’я в епідсезоні грипу вакцини від грипу з’явилися в Україні на 3 місяці раніше, ніж у минулому році. 

Важливим кроком до зміни ставлення суспільства до теми профілактичних щеплень стали тренінги для Агентів змін з вакцинації –  батьків, медиків, журналістів, керівників громадських об’єднань, які розуміють важливість вакцинації та готові змінити ставлення населення до цієї важливої теми. Нині Агенти змін з вакцинації активно проводять заходи у своїх регіонах.

Активна просвітницька робота ведеться й в мережі Інтернет – у створеній нами спільноті батьки можуть отримувати об’єктивну інформацію з питань вакцинопрофілактики безпосередньо від фахівців – прихильників доказової медицини.

Ви можете долучитися до ідеї просвітницької роботи в питанні, яке нині стоїть дуже гостро і вимагає уваги з боку громадськості. Адже воно стосується майбутнього наших дітей.

Звертаємо вашу увагу на те, що ГО «Батьки за вакцинацію» не має конфлікту інтересів та зв’язку з фармацевтичною індустрією.