2000 шкіл, які вакцинували понад 80% колективу, подались на конкурс “Вакциновані й відкриті” – прийом заявок триває до 29 вересня

Для участі в національному конкурсі “Вакциновані й відкриті” від Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти і науки, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та магазину гаджетів і аксесуарів “Цитрус” для шкіл, колективи яких вакцинуються від COVID-19, зареєструвалось вже понад 2000 закладів. 

У конкурсі вже зареєструвались заклади з усіх областей України (окрім окупованих територій Луганської та Донецької областей та АР Крим). Зокрема, з-поміж учасників конкурсу – школи з Охтирки Сумської області, Тересви Закарпатської області, Пісочина Харківської області, Березівки Київської області, Черкас, Кривого Рогу та Одеси.

Колектив Сіверського ЗЗСО №2 Донецької області вакцинований уже на 98%: “Наші учні, переступаючи поріг школи, повинні бути впевненими в тому, що поряд із ними здорові та безпечні дорослі. І наш заклад зі свого боку є гарантом цьому. Ми піклуємося про життя та здоров’я один одного. Тож бережіть себе і не хворійте”

Участь у конкурсі можуть взяти школи, принаймні 80% колективу яких повністю вакциновані від COVID-19. Прийом заявок на конкурс триватиме до 29 вересня. 

“Відтепер маємо можливість стабільно працювати в умовах карантину, надавати якісну освіту, зберігаючи при цьому своє життя і здоров’я, здоров’я своїх близьких та учнів. Мріємо вибороти призи для школи! Закликаємо колективи всіх шкіл вакцинуватися й приєднатися до конкурсу!”, – повідомляє Черкаська школа №26 ім. І. Ф. Момота, яка також доєдналася до конкурсу.

За результатами конкурсу школи виграють цінні подарунки: набори з 10 комп’ютерів, гарнітур та роутерів. Для участі в конкурсі будь-якому представнику школи потрібно зареєструвати школу онлайн за посиланням: cutt.ly/IQNTKQ3. Поспішайте вакцинуватися, адже анкети прийматимуться до 23:59 29 вересня. 

Церемонія оголошення результатів конкурсу відбудеться 30 вересня 2021 року онлайн і буде приурочена до Дня вчителя.

Довідково. 

Національний конкурс “Вакциновані й відкриті” оголосили Міністерство охорони здоров’я, Міністерство освіти і науки, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та магазин гаджетів і аксесуарів “Цитрус” 20 серпня 2021 року. Конкурс відбувається за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Конкурс має на меті заохотити освітян вакцинуватися та захистити себе від COVID-19. Вакцинація для всіх охочих працівників сфери освіти розпочалась у травні 2021 року, однак станом на 19 вересня лише 37% освітян пройшли повну вакцинацію від COVID-19. Це означає, що більшість шкіл та інших закладів освіти будуть змушені закритися з початком нової хвилі пандемії. 

Нагадаємо, із детальним алгоритмом запису освітян на вакцинацію від COVID-19 можна ознайомитися за посиланням: bit.ly/33WeIiN. Відповіді експертів на запитання освітян про щеплення доступні у збірці Міністерства охорони здоров’я та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні: bit.ly/education_vaccination.


Вакцинація сільського населення з груп ризику: на Полтавщині успішно відбувся пілотний проєкт

14-19 вересня 2021 року на Полтавщині проводився пілотний проєкт, спрямований на вакцинацію від COVID-19 сільського населення з груп ризику. Перш за все, проєкт був націлений захистити якомога більше людей літнього віку.

В якості пілотних сіл були обрані села Гаркушинці та Петрівці Миргородського району. Протягом тижня вдалося не лише значно підвищити рівень охоплення щепленнями, але й відпрацювати механізми та рекомендації, які можуть бути поширені в інших регіонах України.

Населення Петрівців – 1200 осіб, з яких 670 – це люди у віці старше 60 років. У Гаркушинцях мешкає 980 осіб, в тому числі 392 – це люди від 60 років. Опитування селян, проведене напередодні, показало, що у більшості випадків причинами відкладання щеплення були недостатність інформації про безпеку та ефективність вакцини, а також складність дістатися до пункту щеплень.

Протягом тижня пілотного проєкту в селах працювали інформаційні намети, де кожен мав змогу отримати інформацію про вакцини, процес вакцинації та роботу пунктів щеплень. Під час проєкту пункти щеплень в амбулаторіях працювали довше та у вихідні дні. Волонтери (з-поміж місцевих мешканців) ходили по домівках селян та надавали їм доказову інформацію про безпеку та ефективність вакцин. До людей, яким важко дістатися до амбулаторії, волонтери спрямовували мобільні бригади, які робили щеплення вдома. Також у селян була можливість щепитися у пересувному вакциномобілі просто на зупинці автобусу (с.Гаркушинці) та під час ярмарку (с.Петрівці).

Вакциномобіль на ярмарку в с.Петрівці

Від початку масової вакцинації у Гракушинцях із 980 мешканців до проєкту була щеплена 261 людина, з них віком старше 60 років – 113. За 6 днів інформаційної роботи та подворових обходів вдалося вакцинувати 110 жителів Гаркушинців, із них старше 60 років – 58.

У Петрівцях мешкає 1200 людей. За попередні два місяці було щеплено 265 людей (старше 60 років – 215), у ході проєкту вакцинували 97 (з них 39 – старше 60 років).

Інформаційна палатка в Петрівцях

В обох селах найбільший ефект дали подворові обходи та організація вакцинації вдома.

Виїзна вакцинація. с.Гаркушинці
Виїзна вакцинація. с.Гаркушинці

В амбулаторіях сіл щеплювали вакциною Коронавак. Селяни, які бажали отримати іншу вакцину, їхали на щеплення до Миргорода у центр масової вакцинації.

Пілотний проєкт з випробування алгоритму організації виїзної вакцинації для людей похилого віку за принципом вакцинації організованих громадян проведений за ініціативи ВООЗ та МОЗ, за підтримки ГО «Батьки за вакцинацію» та сприяння ДОЗ Полтавської області та обласного центру громадського здоров’я.

20 вересня представники ВООЗ, Департаменту охорони здоров’я, обласного центру громадського здоров’я та ГО «Батьки за вакцинацію» в Полтаві презентували результати пілотного проєкту. За підсумками проєкту ініціатори напрацювали рекомендації, які будуть надані МОЗ для впровадження їх в інших селах України.


Вакциновані освітяни – запорука здорової і розумної нації. Конференція для освітян м.Ірпінь

15 вересня 2021 року в м.Ірпінь відбулася конференція для освітян «Вакциновані освітяни – запорука здорової і розумної нації». Мета заходу: привернути увагу працівників освіти до важливості вакцинації від COVID-19 як умови якісного та безпечного навчального процесу.

Спікерами виступили:

  • Юлія Устич, Заступник міського голови Ірпеня з гуманітарних питань. 
  • Світлана Кісільова – Консультант зі стратегічних комунікацій КомЦентру вакцинації від COVID-19 МОЗ України,
  • Олександр Заіка, лікар-епідеміолог, завідувач відділу імунізації, Керівник національної програми імунізації, Центр громадського здоров’я МОЗ України,
  • Федір Лапій, Голова правління ГО «Батьки за вакцинацію»,к.м.н., доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО ім.Шупика, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики,
  • Тимофій Бадіков, Виконавчий директор ГС «Коаліція за вакцинацію»,
  • Андрій Левківський, Директор КНП Ірпінського центру первинної медико-санітарної допомоги Ірпінської міської ради.
Юлія Устич
Світлана Кісільова
Федір Лапій
Олександр Заіка
Андрій Левківській
Тимофій Бадіков

Захід відбувся за ініціативи Ірпінського ЦПМСД, за сприяння Ірпінського міського голови Олександра Маркушина та депутата Ірпіньскої міської ради, голови профільної комісії  Антона Головенко.

Ірпінський ЦПМСД на чолі з Головним лікарем Андрієм Левківським увійшов у трійку найкращих закладів в Україні за результатами проведеної вакцинації від COVID-19. Такий результат став можливим завдяки небайдужій, проактивній позиції керівника закладу.

Так само, і цього разу, незважаючи, що дехто з освітян має сумніви щодо вакцинації від COVID-19 або є відчайдушним її противником, Андрій Левківський ініціював таку зустріч за участі міської влади та провідних експертів з імунопрофілактики.

Дуже важливо, що представники влади та медики м.Ірпінь власним прикладом продемонстрували громаді необхідність вакцинуватися. Представники влади (міський голова Олександр Маркушин, заступник міського голови Юлія Устич, депутат міскради Антон Головенко) особисто долучилися до конференції, продемонструвавши важливість цього питання та прагнення не допустити закриття шкіл через карантинні обмеження. Лікарі в Ірпені на 90% вакциновані. Якщо більше 80% вчителів у школі будуть вакциновані, то школи будуть працювати у звичайному режимі.

Конференція була дуже емоційною. Експерти не залишили без відповіді жодного питання від працівників освіти. Сподіваємося, що замість міфів та сумнівів прийде усвідомлене бажання більшості освітян прийти та вакцинуватися від COVID-19.

Світлана Кісільова
Світлана Кісільова та Олександр Заіка
Антон Головенко та Федір Лапій


На Миргородщині стартувала адвокаційно-просвітницька кампанія на підтримку вакцинації від COVID-19 сільського населення з груп ризику

В Україні набирає обертів нова хвиля пандемії коронавіруса. Щоб зменшити наслідки пандемії для здоров’я населення, збитки для сфери охорони здоров’я і економіки, Україна прагне наростити темпи вакцинації.

Наразі країна забезпечена вакцинами від COVID-19 для всіх бажаючих. Однак все ще є проблема скептичного ставлення до вакцинації серед людей старшого віку. Хоча саме вони знаходяться в зоні ризику тяжкого перебігу та летальності коронавірусної хвороби. Особливо гостре питання охоплення вакцинацією людей старше 60 років в сільській місцевості, оскільки тут більш притаманне старіння населення.

У вересні 2021 року ГО «Батьки за вакцинацію» спільно із Всесвітньою організацією охорони здоров’я в рамках партнерства з ЄС, проводить адвокаційно-просвітницьку кампанію на підтримку вакцинації від COVID-19 сільського населення з груп ризику. Вона спрямована на те, щоб захистити якомога більше селян від COVID-19, особливо похилого віку.

Ця ініціатива здійснюється за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Департаменту охорони здоров’я Полтавської області та Полтавського обласного центру громадського здоров’я. В якості пілота визначені села Полтавщини (с.Гаркушинці та с.Петрівці Миргородського району).

У мешканців сіл Гаркушинці та Петрівці з’явиться хороша нагода розвіяти свої сумніви щодо вакцинації від COVID-19 та отримати щеплення у найбільш зручний час.

З 14 по 20 вересня в селах Гаркушинці та Петрівці будуть працювати інформаційні палатки, а волонтери завітають по домівках селян, щоб оповістити про роботу пункту щеплень та допомогти людям, яким самостійно важко пересуватися, дістатися до цих пунктів. В рамках проєкту протягом тижня пункти вакцинації в селах працюватимуть щоденно, а час їх роботи подовжено. Окрім того, бажаючі селяни зможуть отримати щеплення під час ярмарку, який триватиме в с.Петрівці вранці 17 вересня.

Досвід Миргородщини буде використаний іншими регіонами України.


МОЗ розробило стікери для щеплених від COVID-19 колективів

Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що організовані колективи, які мають щонайменше 50 охочих зробити щеплення від COVID-19, можуть замовити виїзд мобільної бригади з вакцинації до себе.

А для того, щоб відзначити організації, які вже скористалися цією можливістю, та закликати інших зробити так само, МОЗ розробило серію наліпок.

Яскраві стікери з написами “Ми вакциновані від COVID-19”, “У нас безпечно!”, “Давай і ти!”, які можна розклеїти на вході та в самих приміщеннях, де працюють вакциновані колективи, сповіщатимуть про те, що тут піклуються як про співробітників, так і про відвідувачів.

Макети наліпок можна завантажити та видрукувати за посиланням bit.ly/vaccination_stickers

Нагадаємо, що залишити заявку на щеплення співробітників мобільною бригадою можна за телефоном контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19. Детальніше про процедуру запису читайте за посиланням – bit.ly/2VVb8Vy.

Якщо охочих вакцинуватися менше за 50, то вони можуть записатися на щеплення до центрів вакцинації чи пунктів щеплень за контактними телефонами чи онлайн. Перелік і контакти пунктів та центрів можна знайти на list.covid19.gov.ua або за номером 0 800 60 20 19.

І пам’ятайте, вакцини від COVID-19 захищають від тяжкої хвороби та рятують життя!