Прості способи профілактики грипу дозволять скоротити термін хвороби

Прості способи профілактики грипу дозволять скоротити термін хвороби та зберегти здоров’я оточуючих. Про це сьогодні під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі на тему: “Початок сезону грипу та ГРВІ в Україні: профілактика та лікування” повідомила заступник міністра охорони здоров’я України Оксана Сивак.

За її словами, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в сезоні 2016 – 2017 років в Україні здебільш циркулюватимуть штами грипу: А/California/7/2009, A/Hong Kong/4801/2014 та B/Brisbane/60/2008. Зазвичай, по всьому світу сезонні епідемії грипу викликають від 3 до 5 мільйонів випадків важкої хвороби та близько від 250 до 500 тисяч випадків смерті, оскільки захворювання, перш за все вражає верхні дихальні шляхи, включаючи ніс, горло, бронхи і дуже швидко поширюється серед населення. Наприклад, у Північній півкулі, щорічні епідемії грипу, які відбуваються протягом осені та зими, вражають близько 5-15% населення.

Як зазначила Оксана Сивак, найефективнішим способом запобігти захворюванню залишається вакцинація, проте не варто нехтувати основними правилами під час недуги. Зокрема, при появі перших симптомів грипу хвора людина обов’язково повинна залишатися вдома, аби не спровокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку. Також варто пам’ятати про власну гігієну та відповідальність перед оточуючими.

“Для зниження ризику передачі вірусу, люди з симптомами респіраторної інфекції повинні тримати дистанцію від інших та дотримуватися правил гігієни дихальних шляхів для запобігання передачі хвороби: прикривати рот і ніс серветкою при кашлі, або чханні, регулярно мити руки. Ці найпростіші способи профілактики, які доступні кожному, дозволять cкоротити термін хвороби та зберегти здоров’я оточуючих”, – наголосила Оксана Сивак.

Головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська під час брифінгу поінформувала, що віруси грипу в основному передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом і мають симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому, перші ж симптоми при захворюванні вимагають особливої уваги – якщо різко підвищилася температура, розпочався головний біль, хоча й не відчувається кашель – відразу варто звернутися до лікаря та максимально обмежити контакт з іншими людьми.

“Людям із ризиком тяжкого перебігу грипу H1N1 – з бронхіальною астмою, серцево-судинними захворюваннями, надмірною вагою, цукровим діабетом – із появою перших симптомів грипу потрібно негайно звернутися до лікаря”,- зазначила Ольга Голубовська.

На думку в.о. Представника ВООЗ в Україні Луїджі Міґліоріні, “Вакцини проти грипу, які використовуються понад 60 років в усьому світі, довели свою безпечність та ефективність. Тому ми в ВООЗ рекомендуємо щорічні щеплення як кращий спосіб захисту. Вакцинація є найбільш ефективним способом запобігання захворюванню і важким наслідкам від перебігу хвороби” .

Завідувач ДУ «Український центр грипу та гострих респіраторних інфекцій МОЗ України» Тетяна Дихановська під час брифінгу зазначила: “Поки що епідеміологічний поріг не був перевищений, але тенденція до збільшення кількості випадків ГРВІ спостерігається” і повідомила про те, що Центр грипу готуватиме інформаційні бюлетені про ситуацію з захворюванням щотижня.

З пам’яткою про симптоми та профілактиці під час грипу та ГРВІ можна ознайомитися за посиланням.

Інформаційний бюлетень за 40 тиждень 2016 року від Центру Грипу та ГРВІ доступний за посиланням.

Вам також буде цікаво: