Круглий стіл в Івано-Франківську, присвячений спалаху кору в Україні

В Івано-Франківську відбувся круглий стіл, присвячений спалаху кору в Україні. Захід проходив за ініціативи ГО «Батьки за вакцинацію», сприяння ректорату Івано-Франківського національного університету й департаменту охорони здоров‘я ОДА та підтримки лікувально-діагностичного центру “Мед-Атлант”.

Було розглянуто основні питання профілактики та діагностики кору у зв‘язку з спалахом в Україні, а також обговорено інші питання щодо вакцинації дітей та дорослих.

Як наголосили доцент кафедри дитячих хвороб ПО ІФНМУ Віра Сем’янчук та доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб ІФНМУ Зубик Богдан Андрійович, причиною спалаху кору в Україні став низький рівень вакцинації населення.

“Якщо говорити про статистику, то за 2018 рік у Івано-Франківській області на кір захворіло 5700 осіб, а з початку 2019-го – 1500 осіб з них 20 % вакциновані. Я хочу наголосити, що в області вакцина якісна і її достатньо”, – повідомила Головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з педіатрії Лариса Підвербецька.

“В порівнянні з 2015 роком кількість батьків, які хочуть вакцинувати дітей збільшилася, однак покриття низьке порівняно з іншими країнами. Зараз більше батьків вакцинують дітей, але не тому, щоб був імунітет, їх лякає хвороба”, – зазначила Віра Сем’янчук.

Крім того, в рамках заходу була проведена лекція для батьків, медиків та представників ЗМІ на тему «Як захиститися від кору та інші питання щодо вакцинації».

“Приємно що батьки цікавляться вакцинацію. Наші медики завжди закликають проводити вакцинацію згідно календаря, адже за здоров’я дітей відповідають і батьки, і лікарі”, – підкреслила Головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з педіатрії Лариса Підвербецька.

Організатор заходу: доцент кафедри дитячих хвороб ІФНМУ Віра Сем‘янчук. На заході були присутні лікарі-педіатри, лікарі загальної практики-сімейної медицини, районні педіатри, ЗМІ.

Вам також буде цікаво: