В Івано-Франківську відбувся круглий стіл, присвячений спалаху кору в Україні. Захід проходив за ініціативи ГО «Батьки за вакцинацію», сприяння ректорату Івано-Франківського національного університету й департаменту охорони здоров‘я ОДА та підтримки лікувально-діагностичного центру “Мед-Атлант”.
![](https://bzv.org.ua/wp-content/uploads/2019/03/19.jpg)
Було розглянуто основні питання профілактики та діагностики кору у зв‘язку з спалахом в Україні, а також обговорено інші питання щодо вакцинації дітей та дорослих.
![](https://bzv.org.ua/wp-content/uploads/2019/03/18.jpg)
Як наголосили доцент кафедри дитячих хвороб ПО ІФНМУ Віра Сем’янчук та доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб ІФНМУ Зубик Богдан Андрійович, причиною спалаху кору в Україні став низький рівень вакцинації населення.
![](https://bzv.org.ua/wp-content/uploads/2019/03/13-1.jpg)
“Якщо говорити про статистику, то за 2018 рік у Івано-Франківській області на кір захворіло 5700 осіб, а з початку 2019-го – 1500 осіб з них 20 % вакциновані. Я хочу наголосити, що в області вакцина якісна і її достатньо”, – повідомила Головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з педіатрії Лариса Підвербецька.
![](https://bzv.org.ua/wp-content/uploads/2019/03/15.png)
“В порівнянні з 2015 роком кількість батьків, які хочуть вакцинувати дітей збільшилася, однак покриття низьке порівняно з іншими країнами. Зараз більше батьків вакцинують дітей, але не тому, щоб був імунітет, їх лякає хвороба”, – зазначила Віра Сем’янчук.
![](https://bzv.org.ua/wp-content/uploads/2019/03/20.png)
Крім того, в рамках заходу була проведена лекція для батьків, медиків та представників ЗМІ на тему «Як захиститися від кору та інші питання щодо вакцинації».
![](https://bzv.org.ua/wp-content/uploads/2019/03/14.jpg)
“Приємно що батьки цікавляться вакцинацію. Наші медики завжди закликають проводити вакцинацію згідно календаря, адже за здоров’я дітей відповідають і батьки, і лікарі”, – підкреслила Головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з педіатрії Лариса Підвербецька.
![](https://bzv.org.ua/wp-content/uploads/2019/03/17.jpg)
Організатор заходу: доцент кафедри дитячих хвороб ІФНМУ Віра Сем‘янчук. На заході були присутні лікарі-педіатри, лікарі загальної практики-сімейної медицини, районні педіатри, ЗМІ.