Активісти домоглися від уряду збільшити бюджет на ліки та програму вакцинації на 2 млрд грн.

Тяжкохворі пацієнти у 2017 році отримають значно більше ліків. У проект бюджету-2017 закладено 5,9 млрд грн. на закупівлю ліків для хворих на ВІЛ, туберкульоз, вірусні гепатити, дитячу та дорослу онкологію, гемофілію та інші захворювання, що на 2 млрд грн. більше, ніж минулого року.  Відповідний законопроект зареєстровано на сайті Верховної Ради.

Зокрема, збільшено фінансування для пацієнтів із туберкульозом (на 323 млн грн.), із ВІЛ (на 484 млн грн.), із дитячою (на 205 млн грн) та дорослою онкологією (на 47 млн грн.), дорослою гемофілією (на 301 млн грн), фенілкетонурією (на 39 млн грн), гепатитами (на 14 млн грн.), а також хворих на серцево-судинні захворювання (на 43 млн грн).

Крім того, додатково профінансовано програму вакцинації (на 71 млн грн.) та лікування хворих на мукополісахаридоз (218 млн грн.), хворобу Гоше (34 млн грн.), ревматоїдний артрит (на 77 млн грн.), муковісцидоз (на 33 млн грн.) та дитячу гемофілію (на 104 млн грн).

Нарешті у бюджеті 2017 року передбачено кошти на закупівлю препаратів для замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) в розмірі 16, 9 млн грн. Більше того до бюджету 2016 року МОЗ підготував зміни, які передбачають виділення коштів на закупівлю препаратів ЗПТ у розмірі 13 млн. грн.

«Вперше за всю історію нашої організації хворі із гепатитами, онкологією, ВІЛ, туберкульозом та іншими захворюваннями не виходять на вуличні пікети, вимагаючи додаткового бюджетного фінансування на закупівлю ліків. Вперше нам вдалося переконати Мінфін закласти додаткових 2 млрд. грн. на ліки шляхом переговорів, – зазначає Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України». – За кожною цифрою в бюджеті на ліки стоїть життя маленьких та дорослих пацієнтів. Ми маємо надію, що Верховна Рада підтримає цей проект бюджету, а Кабмін і надалі прислухатиметься до потреб тяжкохворих українців», додає вона. 

Вам також буде цікаво: