«Правець! Загроза здоров’ю та життю дитини та як її уникнути» (ФОТО)

2 серпня в Українському кризовому медіа-центрі за ініціативи ГО «Батьки за вакцинацію» відбулась прес-конференція на тему «Правець! Загроза здоров’ю та життю дитини та як її уникнути».

В конференції взяли участь:

  • Уляна Супрун – виконувач обов’язки міністра охорони здоров’я України
  • Федір Лапій – головний дитячий імунолог ГУОЗ м.Києва
  • Ольга Стефанишина – виконавчий директор БФ «Пацієнти України»
  • Тимофій Бадіков – голова правління ГО «Батьки за вакцинацію»
  • Наталія Винник – інфекціоніст, виконавчий директор ГО «Імунний щит нації»

Прес-конференція присвячена боротьбі з інфекційними хворобами, зокрема з правцем. 5-ти річна дитина опинилася в реанімації дніпропетровської лікарні через правець. Дівчинка не була вакцинована. Медики тривалий час не могли поставити дівчинці діагноз, оскільки в сучасних умовах ця хвороба вважалася неможливою. А коли діагноз було встановлено, лікарі не змогли знайти протиправцеву сиворотку. До пошуків долучилися волонтери, яким вдалося в Києві знайти вакцину. 

прес-конференція на тему «Правець! Загроза здоров’ю та життю дитини та як її уникнути»

Влада, лікарі та громадські організації об’єднуються задля захисту здоров’я та життя дітей України.

Уляна Супрун акцентує увагу на дуже низькому рівні охоплення дітей щепленням: “Дітей першого року життя, які отримали щеплення проти туберкульозу – лише 11,5 %, поліомієліту – 39 %, кашлюку, дифтерії, правця – менше 2 %, інфекцій, обумовлених гемофільною паличкою, – 4%. Проблема зараз не лише в доставці вакцин, а у тому, що дітей не вакцинують”.

вакцинація

“З метою забезпечення охоплення щеплення дітей до рівня рекомендованого ВООЗ (95 %) в МОЗ підготували листи на Президента України та Секретаря РНБО, де ми вимагаємо, щоб для досягнення того рівня вакцинації населення, яке рекомендує ВОЗ – 95% дітей – провели засідання РНБО та розглянули питання імунопрофілактики, як важливої складової національної безпеки України. Вакцинації мають вийти на державний рівень”, – акцентує увагу Уляна Супрун.

Уляна Супрун

«В 21 столітті неможливо припустити, щоб діти хворіли небезпечними інфекційними захворюваннями, які можна попередити плановою імунізацією. Всі лії повинні бути направлені на попередження інфекційного захворювання, а не на боротьбу з ним. Зокрема, летальність від правцясягає 90 %, а ті хто виживають мають високий рівень інвалідності», – повідомила Наталія Винник.

Наталія Винник

Ольга Стефанишина зазначила «Ситуація з вакцинацією в Україні критична. Це пов’язано, в першу чергу, з небажанням людей, які заробляли на продажу вакцин, переважно російських в Україні, втрачати свій бізнес. Минулого року, передавши закупівлі вакцин ЮНІСЕФ, Україна зекономила більше 25 млн. гривень та отримала шанс поставок якісних вакцин. Тим не менше, ринок вакцин дуже вузький. Тому Україна, як і інші країни світу, має замовляти їх не за 3 місяці, а за 2 роки наперед, адже термін виробництва деяких вакцин займає від 1,5 до 2 років. Ми вважаємо, що Уряд України цього року повинен зробити все, щоб зробити довготермінове замовлення вакцин в дитячого фонду ЮНІСЕФ на 3 роки наперед».

Тимофій Бадіков

Тимофій Бадіков: «Правець займає 2-е місці після сказу за кількістю смертей від інфекційних захворювань. Доведена ефективність вакцинації проти правця складає 80-100%. Медики повинні ставитися до довіренної їм дитини, як до власної дитини, навіть якщо батьки в недостатній мірі володіють інформацією. Влада повинна вирішувати нагальні питання, удосконалювати систему. І це не завжди потребує значних витрат. Громадські організації готові ділитися досвідом та всіляко допомагати. Ми зможемо отримати гідне медичне обслуговування, лише якщо об’єднаємо зусилля. Якщо влада, лікарі та батьки будуть співпрацювати один з одним. Наші діти мають право на захист!»

прес-конференція на тему «Правець! Загроза здоров’ю та життю дитини та як її уникнути»

Федір Лапій наголосив, що 50% випадків захворювання на генералізований правець закінчуються смертю хворих: «Цю хворобу можна повністю попередити лише шляхом своєчасної вакцинації. Інших способів не існує на сьогоднішній день».

«Окрім освітньо-інформативної діяльності серед бітьків. Вкрай необхідно підвищувати рівень освідчуваності лікарів. І для цього потрібний системний та плановий підхід», – зауважив Федір Лапій.

За словами Тимофія Бадікова, активісти збирають кошти на видання довідника з вакцинації, який буде безкоштовно розповсюджуватися в пологових будинках, школах, дитсадочках тощо. «Якби батьки знали усю інформацію, що може статися, якщо уразить ця хвороба, вони б змінили свою думку», – переконаний він.

Вам також буде цікаво:

Залишити відповідь