Від грипу вакцинувалися 0,45% українців – Святослав Протас

17 січня в Українському кризовому медіа-центрі відбувся брифінг щодо захворюваності на грип в Україні. Спікерами виступили Алла Мироненко, завідувач відділу респіраторних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В.Громашевського Національної академії медичних наук України; Святослав Протас, почесний Голова ГО «Інститут громадського здоров’я», екс-керівник Державної санітарно-епідеміологічної служби України; Ольга Голубовська, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О.Богомольця.

З початку епідемічного сезону від грипу вакцинувалося 173 тисячі 963 українці, що становить 0,45% населення країни. Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, робити щеплення проти грипу можна впродовж всього сезону захворюваності. «Вакцинуватися треба. І на сьогодні – це єдиний спосіб специфічної профілактики, крім загальновідомих гігієнічних правил», – наголосив почесний Голова ГО «Інститут громадського здоров’я» Святослав Протас .

Щорічно на грип хворіє 5% населення України. Епідемія грипу H1N1 цього року не очікується. Зараз в Україні привілює вірус групи В, зазначила Алла Мироненко, завідувач відділу респіраторних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В.Громашевського Національної академії медичних наук України. «На сьогодні абсолютно нового нічого не з’явилося. Ми не маємо підйому захворюваності, але є поширення вірусів грипу В обох генетичних гілок, – розповіла Алла Мироненко. – Цього року не очікується дуже високий підйом захворюваності. Підйом, звичайно, буде, але ми сподіваємося, що він не буде цього року дуже високим. Але це знак, що наступного року ми можемо очікувати більший підйом захворюваності».

Замість грипу H1N1 може прийти новий вид вірусу – H3N2, зауважила Ольга Голубовська, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О.Богомольця. Група ризику цього грипу – діти до 5 років та дорослі віком після 65 років. «Якщо людина відноситься до групи ризику, і нашими моніторинговими органами буде оголошено, що йде зріст захворюваності грипом, її відповідальність – звернутися до лікаря. Людина сама собі діагноз встановити не може. Як правило, тяжкий грип одразу починається тяжко», – зауважила Ольга Голубовська.

«Сезон грипу обіцяє бути дуже цікавим. Є насторожуючий момент, що у нас буде сезон, пов’язаний з активністю інших вірусів групи, і ми маємо бути до цього готові», – підсумувала пані Голубовська.

Джерело

 

Вам також буде цікаво: