Вакцинація надає високий ступінь захисту проти індійського штаму коронавірусу, – Лапій

Вакцини AstraZeneca і Pfizer є високоефективними проти індійського штаму коронавірусу

Вакцини AstraZeneca і Pfizer є високоефективними проти індійського штаму коронавірусу

Як передає кореспондент Depo.Харків, про це під час зустрічі з журналістами, що пройшла у межах спільного проекту Українського кризового медіацентру та Естонського центру Східного партнерства, сказав голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики при Міністерстві охорони здоров’я України Федір Лапій.

За його словами, на цей час відомо, що індійський штам коронавірусу, так званий “дельта”-штам, є більш заразним, ніж попередні варіанти.

“Що ми знаємо про цей вірус, так це те, що він більш заразний, ніж британський варіант. Ми бачимо, що в Індії взимку було не солодко, а їхня зима – це наш липень-місяць. Тобто літо йому не дуже на перешкоді. Але мається на увазі, що має бути скупченість людей, – сказав Лапій. – Також є великий підйом захворюваності в Санкт-Петербурзі та Москві. А країна закрита та авторитарна, якщо вони вже сказали, що вони вводять особливий стан, значить, там не просто серйозно, а дуже й дуже серйозно. Так би вони рапортували ще дуже довго, що в них все під контролем, все нормально, жодних проблем немає. Очевидно, що в них не дуже добре, якщо вони вже обмежили роботу барів, ресторанів, караоке, дискотек, зібрань, роботи і так далі влітку”.

За словами експерта, у Великобританії на цей час вже проведені та опубліковані попередні результати дослідження щодо ефективності вакцин AstraZeneca і Pfizer відносно індійського варіанту коронавірусу. Згідно до цих результатів, вакцини є ефективними й щодо дельта-варіанту COVID-19.

“Були оприлюднені попередні дані щодо ефективності вакцини від AstraZeneca і Pfizer щодо індійського варіанту, який поширений у Британії та Португалії. Вакцини працюють не гірше, ніж проти британського варіанту вірусу. На 90% дві дози попереджають госпіталізацію, тяжкий перебіг, смерть у порівнянні з південноафриканським і бразильським варіантом”, – сказав Лапій.

За його словами, у Британії більшою мірою зараз хворіють молоді люди, захворюваність переважно проходить не тяжко. “На сьогоднішній день Британія говорить наступне: тим, хто перехворів, хвороба не забезпечує надійний захист від “дельта”, індійського варіанту. Тим, хто вакцинований, вакцинація забезпечує захист проти індійського варіанту. І ці дані по Британії вже є”, – зазначив експерт.

На питання, чому вакцинація захищає від індійського варіанту, а імунітет після перенесеної хвороби не захищає, Лапій сказав: “Є така інфекція, яка зумовлена вірусом імунодефіциту людини, ВІЛ. Як виявляють інфікованих? За наявністю антитіл. Здають аналізи на антитіла. Скажіть, будь ласка, це їм дуже допомагає?”

Вам також буде цікаво: