Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /sata2/home/users/bzv/www/www.bzv.org.ua/wp-includes/functions.php on line 6114
Доктор Комаровський: Мене дивує, що мами не бояться жити в країні, де тільки 15% дітей вакциновані від поліомієліту - ГО “Батьки за вакцинацію”

Доктор Комаровський: Мене дивує, що мами не бояться жити в країні, де тільки 15% дітей вакциновані від поліомієліту

Доктор Комаровський відповів на питання щодо додаткової імунізації проти поліомієліту серед дітей.

Чому немає додаткової вакцинації для дорослих?

По-перше, тому, що більшість нинішніх дорослих були дітьми в ті часи, коли вакцинація вважалася справою державною. Тому більшість дорослих мають повноцінний імунітет проти поліомієліту і ні в якій додатковій вакцинації потреби не мають. По-друге, в першу чергу захворіти на поліомієліт ризикують саме невакциновані або не повністю вакциновані діти. По-третє, треба враховувати і економічний момент: тут насилу знайшли якісні вакцини для дітей, а для дорослих точно ніяких грошей не вистачить. Хоча, з урахуванням доцільності створення колективного імунітету, вакцинувати ОПВ тих дорослих, які контактують з дітьми (вчителів, лікарів, вихователів та ін.), було б зовсім непогано. Але, ще раз підкреслю, все впирається в кошти.

Якою може бути негативна реакція організму дитини на ІПВ?

ІПВ дає негативні реакції, в порівнянні з іншими вакцинами, мало не найрідше. Це одна з найбільш безпечних вакцин, що найлегше переносяться дитиною. Іноді в перші три дні хвороби може бути помірне підвищення температури і біль в місці ін’єкції. Але це трапляється вкрай рідко. Думаю, проте, що в даному випадку в аспекті негативних реакцій вас більше повинна цікавити не ІПВ, а ОПВ – оральна поліомієлітної вакцина, яка лежить в основі нинішньої додаткової вакцинації від поліомієліту. Для реакції на ОПВ в принципі не характерно підвищення температури. Що може бути? Помірний біль в животі, іноді пронос. Це практично все.

Чи правда, що вакцина від поліомієліту може проходити 180 циклів заморожування/розморожування без втрати своєї ефективності?

Це правда, судячи з експериментів, які проводили фірми, що виробляють дані вакцини. І це підтверджено відповідними документами, перевіреними та затвердженими ВООЗ.

У поліклініках не завжди є вакцини. Чи прищеплюють в приватних клініках?

Вакцини для профілактики поліомієліту в рамках турів додаткової імунізації в поліклініках однозначно є. Більш того: я хотів би звернути вашу увагу на те, що як раз в приватних клініках теоретично вакцини фірми «Санофі» бути не повинно. Тому що саме ця вакцина надходила до нас для додаткової вакцинації дітей від держави і в продаж вона не надходила. Теоретично, якщо вона є в приватних клініках, то вона туди потрапила тому, що якимось чином зникла з клінік державних. Ну, а з іншими вакцинами, в тому числі і з тими, які необхідні для вакцинації в рамках календаря щеплень, дійсно величезна кількість проблем.

Чи існують протипоказання до вакцинації від поліомієліту?

Специфічних протипоказань до вакцинації ІПВ немає. Як і стосовно інших вакцинних препаратів, не рекомендується вакцинація в гострому періоді інфекційних хвороб, коли реально погано і є висока температура тіла. Що ж стосується ОПВ, то додатковими реальними протипоказаннями для її проведення є імунодефіцитні стани і наявність злоякісних новоутворень.

Зараз епідемія грипу і третій цикл вакцинації від поліомієліту збіглися, і багато мам просто бояться йти в поліклініку і прищеплювати дитину. Як, на Ваш погляд, необхідно вирішити це питання?

Якщо в черзі до кабінету щеплення сидять діти з соплями, то це ознака абсолютно неадекватної, незадовільної роботи системи організації охорони здоров’я. Це привід для батьків обурюватися, скаржитися і боротися з таким явищем. У нас же, як завжди, все навпаки: мами бояться йти в поліклініку, щоб захистити власну дитину! Мене особисто дивує, що мами не бояться жити в країні, де тільки 15% дітей вакциновані від поліомієліту, не бояться ходити в епідемію грипу в цирк, торговельні та розважальні центри, але в поліклініку за додатковим захистом для своєї дитини ходити бояться. Тут явне порушення логіки і здорового глузду, і це може викликати лише сумну посмішку.

Ще більше інформації щодо вакцинації можна знайти на сайті Доктора Комаровського http://www.komarovskiy.net/

Джерело: stoppolio.in.ua

Вам також буде цікаво:

Залишити відповідь