Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /sata2/home/users/bzv/www/www.bzv.org.ua/wp-includes/functions.php on line 6114
Батьки, не перекладайте турботу про здоров`я дитини на мам, - Тимофій Бадіков - ГО “Батьки за вакцинацію”

Батьки, не перекладайте турботу про здоров`я дитини на мам, – Тимофій Бадіков

Член Національного комітету Поліо Плюс Україна, голова правління ГО «Батьки за вакцинацію» Тимофій Бадіков в ефірі програми «Відкрита студія» на телеканалі «Соціальна країна» розповів про надважливу роль вакцинації для захисту здоров`я дітей.

Ведучий (В.): Хотілося б дізнатися, чим займається громадська організація «Батьки за вакцинацію»?

Тимофій Бадіков (Т.Б.): Основне завдання організації – досягти максимальної імунізації всіх дітей. Через те, що не було вакцини, були маніпуляції на цій темі (починаючи з 2008 року з’явилося багато вкидання інформації), у батьків з’явився страх, що вакцинація – це шкідливо і, можливо, навіть шкідливіше самих хвороб, від яких вона повинна рятувати дітей.

В .: Як відрізнити вкидання інформації про те, що вакцинація – це небезпечно, від правдивої інформації?

Т.Б .: Перше, подивитися, на підставі чого ця інформації, хто експерт. Буває, що посилаються на інформацію якихось професорів, а при найближчому розгляді виявляється, що він зовсім не професор і не член медичної спільноти в принципі.

В .: Відсоток глобальної вакцинації в усьому світі – 90%. А у нас який відсоток?

Т.Б .: Я скажу на прикладі вакцинації проти поліомієліту, яка зараз проходить. Стало зрозуміло, що на цьому починають спекулювати. У 2015 році від поліомієліту було щеплено 14% дітей. Починаючи з 2008 року, цей відсоток знизився з 80% до 14%.

У 2013 році Всесвітня організація охорони здоров’я та ЮНІСЕФ попереджали, що в Україні буде проблема з поліомієлітом. Але йде війна, і це переводить акцент політиків з теми здоров’я в іншу сферу. Вакцина, придбана за гроші Канади (тобто, безкоштовна для України), була надана Україні в якості гуманітарного вантажу, оскільки світова спільнота розуміла, що в Європі, яка була вільна від вірусу поліо, існує загроза спалаху, тому що дуже мало вакцинованих дітей. І ми знаємо, що в Закарпатській області були випадки вакціноспорідненого поліомієліту. Після цього почалася трьохтурова імунізація.

В .: Чи є ще країни в світі, де є проблеми з вакцинацією населення, де населення вважає, що вакцина – це погано, і так само ВООЗ і ЮНІСЕФ борються, займаються просвітою?

Т.Б .: У 1988 році в світі було зареєстровано 350 тис. випадків захворювання на поліомієліт. На сьогоднішній день географія країн, де є вірус поліомієліту, включає країни Близького Сходу, Азії та Африки – Афганістан, Пакистан, Мадагаскар, Нігерію, Гвінею. На цю карту тепер потрапила і Україна. Були факти агресії під час проведення вакцинації. Наприклад, в Пакистані в січні цього року стався теракт біля центру імунізації проти поліомієліту. В результаті вибуху були смертельно поранені співробітники охорони місії з подолання поліо. Тому агресія є. Але в цих самих країнах домовляються і зупиняють конфлікти, щоб провести вакцинацію.

поліомієліт в України

В .: Наскільки небезпечна хвороба поліомієліт?

Т.Б .: Дуже небезпечна, тому що вона призводить до паралічів, а в деяких випадках – до смерті. І, на жаль, вона не лікується. Тобто, від цієї хвороби немає ніякого захисту, окрім як створити імунітет шляхом вакцинації.

В .: Спалах був в Закарпатті в минулому році. Що зроблено для того, щоб цей спалах не повторився?

Т.Б .: Проводиться трьохтурова імунізація. В принципі, вакцинація від поліомієліту є в графіку щеплень, який грамотні батьки намагаються дотримуватися. Але додаткова імунізація в умовах спалаху – це як додатково вимити руки. Якщо ви вимили руки, а потім з кимось привіталися, у вас на руках з’явилися збудники інфекції. Щоб створився громадський імунітет, треба всім одночасно помити руки. Додаткова вакцинація дозволяє створити громадський імунітет серед дітей.

В .: В Україні сотні дітей можуть мати поліомієліт. Про це говорить екс-головний лікар США. Прокоментуйте цю заяву.

Т.Б .: Прояви цієї хвороби з’являються в 1 з 200 випадків. Як, наприклад, це було у дітей в Закарпатті. Відповідно, мінімум 400 дітей були носіями і розповсюджували цей вірус. Тому йдеться про спалах поліомієліту. Спалах – це ще не епідемія, але побоювання того, що він може привести до епідемії. Нещодавно була інформація, що в Запорізькій області вірус поліо знайшли в стічних водах. Це дає зрозуміти, що вірус циркулює. Судити, скільки може бути випадків захворювання, складно. Зараз ситуація набагато краще, тому що велику кількість дітей було вакциновано. Відповідно, ризик набагато скоротився.

В .: Чи може бути вкиданням інформація про те, що в Запорізькій області в стічних водах знайшли вірус поліомієліту? Тому що важко в це повірити.

Т.Б .: Я думаю, це не може бути вкиданням. Тому що такі аналізи робляться постійно, і незрозуміло, кому потрібно таке «вкидання».

В .: Чому серед населення такий негатив по відношенню до щеплень? Чому, коли навіть робиться вкидання, це підтримується населенням?

 Т.Б .: Відповідь на це питання можна розділити на дві частини. По-перше, кожна мати чи батько побоюється можливих побічних реакцій. Наприклад, якщо після щеплення від поліомієліту почалася діарея, то це сприймається як жах. Насправді, діарея може бути і від несвіжого олів’є, і від чогось іншого. Але зате за допомогою щеплення ти захистив імунітет своєї дитини. Інша сторона нагнітання антивакцинальних настроїв – та, що це комусь вигідно. Вигідно корупційним схемам, вигідно російській стороні, яка раніше була основним постачальником вакцин. Умілі люди можуть вплинути на свідомість батьків. Мені, насправді, дуже шкода мам. Пройшовши історію з моїм сином (у нього є проблеми зі здоров’ям), я розумію, що батькам теж необхідно залучатися до турботу про здоров’я своїх дітей. Я закликаю всіх батьків: не залишайте здоров’я вашої дитини тільки на маму. На жаль, мами дуже емоційні в цей період, і вони піддаються всім цим маніпуляціям. Саме тому одне із завдань організації – захистити тендітних мам.

Приєднатися до організації ГО “Батьки за вакцинацію” може кожен. 25 лютого ми офіційно зареєстровані в Державному реєстрі. Волонтерськими зусиллями ми зробили фотопроект, закінчуємо роботу над створенням сайту. Ми вже провели кілька зустрічей в Києві, наприклад, зустріч батьків з головним імунологом м.Києва Федором Лапієм. Заявку на вступ до нашої організації можна буде подати на нашому сайті. Зараз можна приєднатися до нас у Фейсбуці. Ми запрошуємо людей вступати в нашу організацію. Це дасть можливість людям відчути, що вони не самі.

В .: Ви говорили, що недавно зареєструвалися як громадська організація. Вам хтось заважав сторінку створювати, сайт робити, об’єднуватися, реєструватися і т.д.?

Т.Б .: В основному, це стосується тільки коментарів. Є дуже багато ботів, які в коментарях нас залякують. Коли я відкрито висловив позицію, то приділив дуже багато часу на пошук інформації від ВООЗ, Міністерства охорони здоров’я, ЮНІСЕФ. Завдяки спілкуванню з експертами у мене є файл, в якому містяться відповіді на будь-які вкидання, міф.

В .: Зараз у нас проблеми з вакцинацією є? Вакцина є, але неякісна? Є, але платна і дорога? Які проблеми з вакцинацією?

Т.Б .: Проблеми з вакцинацією в тому, що є дефіцит вакцин, крім вакцини від поліомієліту. Я сподіваюся, в квітні ситуація зміниться. Зверну увагу на статтю «Історичний момент. Україна переходити на довготермінові контракти щодо вакцин Або в кінці березня в Україні з’являться вакцини. Раз и назавжди!».

В .: Так несподівано приділено увагу саме поліомієліту. Але крім цього є ще ряд вакцин від інших захворювань. І бігборди з’явилися про поліомієліт. Таке враження, що люди на цьому заробляють гроші. Така собі рекламна кампанія поліомієліту: давайте будемо усі купувати вакцину, витрачати на це гроші, тому що з’явився поліомієліт. Крім поліомієліту є ще якісь хвороби, на які зараз ніхто не звертає увагу?

Т.Б .: Поясню, чому стільки уваги до поліомієліту. Я є членом всесвітньої організації Ротарі Інтернешнл, якій 111 років. І вже 30 років вона бореться з поліомієлітом. Вона включає 1,2 млн. волонтерів по всьому світу. І за ці 30 років практично на 99% вдалося перемогти цю хворобу завдяки вакцині. Спочатку людство змогло перемогти натуральну віспу. Тепер, я сподіваюся, до 2020 року не стане в світі поліомієліту.

Що стосується реклами, то жодної копійки грошей громадян України не було витрачено на неї. Це кошти Всесвітньої організації охорони здоров’я, Ротарі Інтернешнл, ЮНІСЕФ. Ані краплі з бюджету взято не було. Дуже важливо, щоб Україна не втратила статус країни, вільної від поліомієліту. Ця реклама – не пропаганда, а антипропаганда на вкидання, які були зроблені починаючи з літа противниками вакцинації.

В .: 30 років боротьби з поліомієлітом – це не багато? Якщо взяти, наприклад, СНІД, то чим з ним боротися, простіше заробляти гроші на імунодефіцитних препаратах і підтримувати індустрію?

Т.Б .: На жаль, наслідки поліомієліту – це інвалідність. Це дуже велика проблема для країни. Це велика кількість інвалідів, яким потрібна соціальна адаптація та соціальна допомога. У 50-ті роки все знали, що таке поліомієліт. Зараз завдяки програмі вакцинації, всі про нього забули.

поліомієліт

В .: Яка смертність від вакцинації?

Т.Б .: Смертности від вакцинації проти поліомієліту бути не може. В одному з 2,5 млн. випадків може розвинутися ВАПП – асоційований паралітичний поліомієліт. Але в Україні це неможливо, тому що спочатку роблять щеплення ІПВ (містить вбитий вірус поліомієліту). Він створює в організмі дитини попередній імунітет. А потім дають крапельки ОПВ.

В .: І ще раз: вакцина від поліомієліту в Україні є?

Т.Б .: Є і повинна бути до кінця березня. Вона безкоштовна і є тільки в державних поліклініках. Її, на жаль, немає в приватних клініках – такі правила гуманітарного вантажу.

В .: У якому віці потрібно вперше проходити трьохетапну вакцинацію?

Т.Б .: В першому і другому турі щеплення робили дітям від 2 місяців до 6 років, в третьому – до 10 років.

В .: І все ж таки, вакцинація – це небезпека чи порятунок?

Т.Б .: Вакцинація – це порятунок.

Дивіться відеоінтерв’ю з Тимофієм Бадіковим:

Вам також буде цікаво:

Залишити відповідь