Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /sata2/home/users/bzv/www/www.bzv.org.ua/wp-includes/functions.php on line 6114
Євген Комаровський: Щеплення має стати частиною державної політики - ГО “Батьки за вакцинацію”

Євген Комаровський: Щеплення має стати частиною державної політики

«Боротися (з антивакцинаторами) не доведеться, якщо щеплення стануть частиною державної політики. Коли в XXI сторіччі в кінці листопада з аудиторії в 700 осіб щеплено від грипу 20, то це погано. І мова не про село, а про столицю держави, що стрімко розвивається.  В будь-якій прогресивній країні має бути щеплено 90 відсотків, а не навпаки. В Україні я зберу 700 людей, і буде те саме. Це дуже сумно, і відбувається так не тому, що ви погані чи ми, а тому, що це не входить до державної політики. Якби перші особи країни щеплювалися б наочно, то можна було б це питання вже не обговорювати. Але ця тема немов виходить за рамки публічності, хоча вона має бути завжди на виду», – зазначив лікар в інтерв’ю, яке дав в Баку після свого семінару для батьків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Все, що ви хотіли дізнатись про грип, але боялись запитати

За даними МОЗ станом на 29 листопада 2017 року щеплення від грипу зробили всього 112 тисяч українців. Що ж до обов’язкових щеплень, включених до національного Календаря, то за даними ВОЗ показники охоплення щепленнями в Україні є найнижчими в Європі та одними з найнижчих у світі. В 2016 році тільки у восьми країнах світу ООН зафіксувала рівень вакцинації нижче 50%. Україна стала однією з них та опинилася в одному ряду з Центральноафриканською Республікою, Чадом, Екваторіальною Гвінеєю, Нігерією, Сомалі, Південним Суданом та Сирією.

Зокрема, за даними МОЗ, на кінець 2016 року в Українї охоплено трьома дозами вакцини проти дифтерії всього 23% людей, хоча рекомендоване охоплення проти дифтерії має бути не менше 80%.

В цілому ж за даними МОЗ ситуація з охопленням профілактичними щепленнями дітей до 1 року в Україні станом на кінець грудня 2016 року є такою:

БЦЖ – 72,3%

Проти поліо – 60,8%

Проти кашлюку, дифтерії та правцю – 21,0%

Проти кору, паротиту та краснухи – 45,5%

Проти гепатиту В – 28,8%

Проти ХІБ-інфекції – 51,6%

Вам також буде цікаво: