Євген Комаровський: Щеплення має стати частиною державної політики

«Боротися (з антивакцинаторами) не доведеться, якщо щеплення стануть частиною державної політики. Коли в XXI сторіччі в кінці листопада з аудиторії в 700 осіб щеплено від грипу 20, то це погано. І мова не про село, а про столицю держави, що стрімко розвивається.  В будь-якій прогресивній країні має бути щеплено 90 відсотків, а не навпаки. В Україні я зберу 700 людей, і буде те саме. Це дуже сумно, і відбувається так не тому, що ви погані чи ми, а тому, що це не входить до державної політики. Якби перші особи країни щеплювалися б наочно, то можна було б це питання вже не обговорювати. Але ця тема немов виходить за рамки публічності, хоча вона має бути завжди на виду», – зазначив лікар в інтерв’ю, яке дав в Баку після свого семінару для батьків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Все, що ви хотіли дізнатись про грип, але боялись запитати

За даними МОЗ станом на 29 листопада 2017 року щеплення від грипу зробили всього 112 тисяч українців. Що ж до обов’язкових щеплень, включених до національного Календаря, то за даними ВОЗ показники охоплення щепленнями в Україні є найнижчими в Європі та одними з найнижчих у світі. В 2016 році тільки у восьми країнах світу ООН зафіксувала рівень вакцинації нижче 50%. Україна стала однією з них та опинилася в одному ряду з Центральноафриканською Республікою, Чадом, Екваторіальною Гвінеєю, Нігерією, Сомалі, Південним Суданом та Сирією.

Зокрема, за даними МОЗ, на кінець 2016 року в Українї охоплено трьома дозами вакцини проти дифтерії всього 23% людей, хоча рекомендоване охоплення проти дифтерії має бути не менше 80%.

В цілому ж за даними МОЗ ситуація з охопленням профілактичними щепленнями дітей до 1 року в Україні станом на кінець грудня 2016 року є такою:

БЦЖ – 72,3%

Проти поліо – 60,8%

Проти кашлюку, дифтерії та правцю – 21,0%

Проти кору, паротиту та краснухи – 45,5%

Проти гепатиту В – 28,8%

Проти ХІБ-інфекції – 51,6%

Вам також буде цікаво: